Ana Sayfa » Davetiyeciden » Sevdiğiniz Adamın İyi Bir Koca Olacağını Kanıtlayan 10 Özellik

Sevdiğiniz Adamın İyi Bir Koca Olacağını Kanıtlayan 10 Özellik

Sevdiğiniz Adamın İyi Bir Koca Olacağını Kanıtlayan 10 Özellik

Birlikte olduğunuz adamla evlenmeyi düşünüyorsunuz ama bu kişinin iyi bir koca olacağından ne kadar eminsiniz. Eş adayınızın sizin için iyi bir koca olup olmayacağı konusunda sevgililik ya da nişanlılık döneminde az çok fikir edinebilirsiniz.

  1. Geçmişe Dönüp Güven Konusuna Bir Bakmalı

Koca olmak için en azından aday olmaya hak kazanmış olan sevdiceğiniz ile ilgili evlilik konusu üzerine düşünürken çok klasik ama çok önemli olan güven konusunu asla es geçmemelisiniz. Ne kadar süredir beraberseniz şöyle bir geçmişe uzanın. Bu adam daha önce güveninizi sarsacak herhangi bir davranışta bulundu mu? Neticede evlilikte güven ciddi anlamda temel taşlardan bir tanesi.

  1. Hep Ben, Hep Ben Olmaz

Erkeklerin genelinde vardır hafiften bencillik. Her zaman kendi aileleri, kendi hobileri kendi işleri öncelikli ve önemlidir. Sizin sevgilinizde bu tür bir bencillik varsa durup bir düşünmeli. Ortak yaşam alanınız olacak bir evde hep ben diyerek burnu havada gezen bir erkekten koca olmayacağını üzülerek belirtmek gerekiyor.

  1. Çalışkan Karınca mı? Tembel Ağustos Böceği mi?

Sevgiliyken gezip tozmak daha cazip geliyor olabilir ama evlendiğiniz zaman bu adam belli bir iş yerinde uzun bir süre çalışabilecek mi? İşverenleriyle arası nasıl? Ailesini, evini geçindirebilecek kadar kazanıyor mu? Bütün bunlar evlilik noktasına gelindiğinde bir anda çok da önemli bir hale geliyor.

  1. Çağımızın Hastalığı Teknoloji Bağımlılığı

Erkek arkadaşınız hali hazırda telefonu, tableti elinden; bilgisayarı kucağından düşürmüyorsa evlilik hususunda etraflıca bir düşünmeniz de yar var. Aynı evin içinde saatler geçirirken siz öyle ev işleriyle, çoluk çocuk ortasında kendinizi parçalarken sevgili eşiniz öylece elinde telefon keyif yapıyorsa ciddi sıkıntılar olacaktır.

  1. Klozet Kapağı Bazısı İçin Çok Önemli Bir Mesele

Sevgiliyken, adamın iyi bir koca olup olmayacağı klozet kapağından da anlaşılır mıymış demeyin. Evlilikler kullanılırken kaldırılmayan; iş bitince kapatılmayan klozet kapağı oldukça ciddi bir sorun. Özellikle hijyen takıntınız varsa bu konu üzerinde bir düşünün.

  1. Asosyal Bir Adamla Evlenilir mi?

Eğer kendiniz de asosyal biriyseniz; asosyal bir adamla evlenmenizde hiçbir sakınca yok. Ancak kitapevi gezmeyi, sinemaya gitmeyi, parkta yürüyüş yapmayı, alışveriş merkezlerini talan etmeyi seviyorsanız sevdiğiniz adamın da aynı şeyleri hoşlandığından emin olsanız iyi olur.

  1. Çaysız, Kahvesiz, Kitapsız Olmaz

Aynı evin içinde karşılıklı oturup bir kahve, çay içemeyecekseniz, birlikte bir kitap okuyup film izleyemeyecekseniz evlilik son derece sıkıcı olacaktır bilesiniz. Zaten bu gibi özellikleri sevgililik döneminde anlamamanıza imkân yok. Bu nedenle şanslı taraf sizsiniz. Sevdiğiniz adamı iyice bir inceleyin. Soğuk kış aylarında sizle bir ıhlamur içer mi? Güzel bir kahvaltı sonrası karşılıklı bir fincan kahve içer mi? Belki gece size biraz da kitap da okur. E daha ne olsun!

  1. Hayat Ev İşlerinde de Müşterek Olmalı

Erkekler sevgililik döneminde birazcık daha fedakâr, yardımsever olurlar ama ne hikmetse evlendikten sonra her şey bir anda alt üst oluverir. Bu durumun böyle değişmeyeceğinden emin olmaya dikkat edin. Evde annesine yardımcı olan erkek, evlendiğinde de eşine yardım edecektir.

  1. Karşılıklı Sohbet Mühim Konu

Sohbetiniz bazen ciddi konulardan bazen eğlenceli konulardan olacaktır ama bakalım sevdiğiniz adam sohbet etmekten hoşlanıyor mu? İyi bir kocayla bir akşam yemeğinde oturup işten, evin ihtiyaçlarından, çocuktan, arkadaşlardan, ileriye yönelik planlardan konuşabilmelisiniz.

  1. Eş, Çocuk, Aile Üçgeni

Sevdiğiniz adam, evlendiğinizde siz, çocuğunuz ve aileleriniz arasındaki dengeyi iyi kurabilmelidir. Çocuklar elbette daha fazla ilgiyi hak eder ama bunu yaparken sizi ihmal edecekse durum ciddi demektir. Eğer sevdiğiniz adam sevgiliyken arkadaşları, siz ve ailesi arasında zamanını en mantıklı şekilde değerlendiriyorsa bu üçgende de başarılı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir