Ana Sayfa » Davetiyeciden » Evlilik Teklifi Geldikten Sonra Mutlaka Kontrol Etmeniz Gereken 10 Eksiğiniz

Evlilik Teklifi Geldikten Sonra Mutlaka Kontrol Etmeniz Gereken 10 Eksiğiniz

Evlilik Teklifi Geldikten Sonra Mutlaka Kontrol Etmeniz Gereken 10 Eksiğiniz

Evlilik teklifi demek kapıya dayanan düğün demek. Bu sebepten teklife evet diyen her adayın, bir an önce koşuşturmalara başlaması gerekir. Bu zamana kadar aşkınızın birçok badire atlattığını düşünüyorsanız kötü haber: Her şey yeni başlıyor.

  1. İlk Eksik Arkadaşsız Kalmaktır

Bu süreç çok yorucu ve koşturmalı geçecek. Herkese ayrı ayrı laf anlatmaya kalkacak herkesi mutlu etmek için didinip duracaksınız. Buna engel olmak adına birkaç yardımcı çağırabilirsiniz. Alınacak eksikler, görülecek evler ve ailelerin ısınma turları hep sizi bekler. Özellikle kardeş ya da en yakın arkadaş, duruma el attığında yükünüz biraz daha hafiflemiş olacak.

  1. Düğün Tarihinizi Belirlemeden Adım Atmayın

Düğün tarihi ile ilgili kararı vermek için ne kadar erken olsa da eşiniz ile bunu düşünmelisiniz. Çünkü hazırlıklar, bu zaman dilimine sığdırılmalıdır. Böylece aileler görüşüp net bir karar istediğinde söyleyecek ortak bir fikriniz olacaktır. Düğün tarihiniz belirlendikten sonra koşuşturmaların ne zamana kadar süreceğini bilecek, kendinizi o güne odaklayarak daha rahat hareket edeceksiniz.

  1. Çeyizinizi Tamamlayın

Özellikle çalışan bir bayansanız çeyiz için vakit bulamamış olabilirsiniz. Unutmamalısınız ki alınacak her şey, sizin evinizin malzemesi olacak. Bu alınanları daha sonra uzun vadede kullanacağınız için olabildiğince sağlıklı düşünerek, aceleye getirmeden almalısınız. Alacaklarını yıllarca kullanacak olan gelin adayı, tam da bu nedenle yanında sağlıklı düşünebilen birini taşımalı.

  1. Elinizdeki Parayı Bilin

Elinizde olan para, aileler düğün tarihini konuştuğunda az çok belli olacaktır. Size düşen bu noktadan sonra mantıklı bir harcama planı oluşturmaktır. Kontrolsüz yapılan harcamalar sizi sadece geriletir. Üstelik pek çok ihtiyacınızı da tamamlamadan evlenmiş olursunuz. Düğün salonu, gelinlik, damatlık, ev eşyaları gibi pek çok büyük harcama sizi zorlayacaktır. Buna hazırlıklı olmakta yarar var.

  1. Araştırarak Tüm Eksiklerini Öğrenin

Hem yapılacak düğün hem de alınacak eşyalar için detaylı düşünerek gerekli araştırmayı yaparak alışveriş yapmalısınız. Önünüze gelen ilk yerden alışveriş yaparsanız en pahalı olanları ister tüm paranızı buna harcarsanız sizi zorlu günler bekler. Evlendikten sonra hem borç ödemekle hem de yeniden ev düzmekle uğraşırsınız.

  1. Ailelerin Anlaşamaması Sizin En Büyük Eksiğiniz Olur

Ailelerin anlaşma durumunda en büyük sorumluluk, gelin ve damada düşer. Çünkü her ikisi de kendi ailelerini daha iyi tanır. Sık sık bir araya gelerek iki ailenin de birbirine yakınlaşmasını sağlamaları gerekir. Çıkılan yemekler, gidilen kahveler, ev sohbetleri ilişkilerin daha iyi olmasını sağlayacaktır.

  1. Not Defteri Edinin

Evlilik teklifinden sonra her şey o kadar hızlı ilerleyecek ki kontrol altına almakta zorlanacaksınız. Neyi doğru neyi yanlış yaptığınızı anlayabilmek adına, devamlı not tutmanızda yarar var. Bir sonraki gün yapacaklarınıza kadar yazın ki yorgunluk ve stres sizi esir almasın.

  1. Her Şeyi Bir Kenara Bırakarak Fotoğraf Makinenizi Yanınızdan Ayırmayın

Evlilik kararı ile birlikteliğiniz daha ciddi bir hâl alacak ve attığınız her adım ikiniz için olacak. Bu nedenle hem alışverişlerde hem provalarınızda hem de eşyalarınızı yerleştirdiğinizde muhakkak anılarınızı ölümsüzleştirin. Her şey bittiğinde sadece onlar kalacak.

  1. Küçük Detaylara Takılmayın

Bu zorlu süreçte her şey mükemmel olsun diye uğraştıkça bir şeylerin ters gittiğini fark edebilirsiniz. Bu sizi yıldırmasın. Çünkü size özel bir şey değil. Eksik ya da fazla ne olduysa tadını çıkarmayı deneyin, sizin en büyük avantajınız bu olacaktır.

  1. Her Şey Eksik, Siz Tamamsınız

Alınması gereken eşyalar, ayarlanması gereken mekânlar, basılması gereken davetiyeler, ödenmesi gereken borçlar eksik bırakılmamalı. Ancak her şey eksik olsa bile siz tamamlanmışsanız en büyük eksiği geride bırakmışsınız demektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir