Ana Sayfa » Davetiyeciden » Evlilik Tarihi Yaklaştı. Peki, Bekârlığa Veda Partisi Nasıl Olmalı?

Evlilik Tarihi Yaklaştı. Peki, Bekârlığa Veda Partisi Nasıl Olmalı?

Evlilik Tarihi Yaklaştı. Peki, Bekârlığa Veda Partisi Nasıl Olmalı?

Bayanların kına gecesi erkeklerin ise bekârlığa veda partisi düzenleyerek bekârlıktan kurtuldukları düşünülür. Peki, taraflardan her ikisi de bekârlığa veda partisi yapmak isterse?

Temanıza Karar Verin

Taraflardan hangisi yaparsa yapsın, önemli olan uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir gece yaşanabilmesidir. Eğer partide farklılık arıyorsanız temanızı da bir o kadar farklı kılmalısınız. Bekârlığa veda partisi denildiğinde akla gelen absürt eğlenmelerin aksine kız kıza ya da erkek erkeğe son bekâr gecenin tadı çıkarılabilir. Dans etmek, sohbet etmek, hatırlayıp gülmek ve sizi yeni hayatınızda nelerin beklediğini bilmeden umutla gülümsemek bu gecenin temel amacıdır. Konseptinize karar verdikten sonra hazırlıklara başlayın.

Şehir İçi mi Şehir Dışı mı?

Partinin nerede olacağı önemli çünkü belirlenecek mekânda en az bir hafta önceden rezervasyon yapılmalı. Şehir dışında olacaksanız tatil beldesi ya da deniz kenarı şık bir otel sizi birkaç gün mükemmel bir şekilde ağırlayacaktır. Eğer şehir içinde olacaksanız da gecenin sonunu boş olan bir evde pijama partisi ya da sohbet saati olarak geçirebilirsiniz. Nerde olduğunun önemi olmaksızın arkadaşlarınızın bu özel gününüzde sizi yalnız bırakmamaları çok tatlı bir davranış değil mi?

Mekâna Karar Verin, Organizasyonu Düzenleyin

Daha çok arkadaşların gelin ya da damat için hazırladığı bu özel gece, aynı zamanda davet niteliğindedir. Bu nedenle güzel bir mekânda şık bir organizasyonu tercih etmelisiniz. Dans etmek isterseniz güzel bir clup ile anlaşabilirsiniz. Hem ikramları hem de ortamı son derece uygun olacaktır. Danstan ziyade en yakın arkadaşlarınızla son bekâr sohbeti yapmak isterseniz geceye şık bir restoranda başlayabilirsiniz. Dilediğiniz temaya uygun renk ile ortama şık bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Dans Ederek Bekârlığa Veda

Bekârlığa veda partinizde çılgınca eğlenmek isterseniz, dans ve müzik size yetecektir. Organizasyon grubunun bunun için görevlendirdiği dansçılar da gecenize renk katacaktır. Bununla beraber arkadaşlarınızla, tüm geceyi pistte geçirmenizde hiçbir sakınca yok. Unutmayın, bu sizin eğlenceniz.

Bu Oyun Bu Gecenin Vazgeçilmezdir

Bekâr biri olmaktan kurtulacağınız bugün hayatınızda dile getirmediğiniz pek çok şeyden kurtulabilirsiniz. Birkaç arkadaş bir araya geldiğinde eğlenilecek en güzel oyun şişe çevirmecedir. Daha önceki sevgilileriniz, arkadaşlarınız hakkındaki fikirleriniz, hayatınızla ilgili söylemek istedikleriniz bu gece oyununuza eşlik edecektir. Bu arada, şişe çevirmece oynarken kayıt altına alınmadığınızdan emin olsanız iyi edersiniz. Sonra başınız derde girmesin.

Hatıra Defteriniz Muhakkak Olsun

Bekârlığa veda partilerinin olmazsa olmazı hatıra defterleridir. Bütün günü birlikte geçirdiğiniz arkadaşlarınız, hem sizin hakkınızda hem de partinizde ne kadar eğlendikleri hakkında fikirlerini duygularını bu deftere dile getirirler. Hayatınız boyunca bu geceden geriye kalacak iki şeyden biri hatıra defterinizdir.

Arkadaşlarınızın Hediyelerini Açtınız mı?

Bu partinin altın kurallarından biri de gelen hediyeleri açmaktır. Parti sırasında gelen en orijinal hediyeyi belirlemek, her manidar hediye için birlikte gülümsemek geceyi daha özel kılacaktır. Birlikte yıllar önce çekilmiş en güzel resminizi çerçeveletmiş, kozmetik dünyasını önünüze yığmış, en şık çeyizi paketlemiş arkadaşlarınız varsa bu gece sizin için asla unutulmayacaklar arasında yerini almıştır.

Bekârlığa Veda Ederken Resminiz Olmasın mı?

Bu önemli partinin ikinci en güzel hatırası da geriye kalacak resimlerdir. Cep telefonları ya da alelade makine ile çekilmiş resimler değil elbette. Hepiniz bekârlıkla arasındaki tüm köprüleri yıkan arkadaşınızı alarak elinizde rengârenk davetiyelerle hatıra fotoğrafları çektirmelisiniz. Gece içinde kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan her arkadaşınız ile ayrı vakit geçirip ayrı resim çektirmeyi de ihmal etmemelisiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir