Ana Sayfa » Davetiyeciden » Evlilik Sonrasında Eşlerin Arkadaşları ile İlişkilerinde Değişen 10 Şey

Evlilik Sonrasında Eşlerin Arkadaşları ile İlişkilerinde Değişen 10 Şey

Evlilik Sonrasında Eşlerin Arkadaşları ile İlişkilerinde Değişen 10 Şey

Evliliğin hemen arkasından, özellikle bayanların eşleri ile arasında, arkadaş konusunda çatışmalar çıkmaktadır. Bu çatışmaların temel nedeni ise bekârlıktır. Bekâr olan arkadaşlar, bayanlar için tehdit unsurudur. Birçok hanımefendi, inkâr yoluna gitse de aşağıda yer alan her madde kanıt olacaktır.

  1. Bahsi Geçen Konular

Evlilik, kişilerin ilgi alanlarını buna bağlı olarak konuştukları konuları değiştirmektedir. Eviniz, sorumluluklarınız, aileniz ve eşiniz konuştuğunuz en temel hususlardır. Özellikle bayanlar, evlilikleri üzerine sohbet etmeyi çok sevdikleri için diyalogları bu şekilde değişiklik gösterecektir. Erkekler içinse durum biraz daha farklı. Çünkü eşleri hakkında konuşmayı çok sevmezler. Fakat yine de evliliklerinin, kendilerinde yaptığı değişiklikten sıkça bahsederler.

  1. Girip Çıktığınız Mekânlar

Bekârlıktan kalma bazı alışkanlıklar, evlilik sonrasında eşler tarafından yasaklanmakta. Genellikle bayanların yaptığı bu kısıtlama alkollü, dans mekânlarını kapsamaktadır. Eğer beylerin gittiği yer, kıraathane olsaydı elbette kısıtlanmayacaktı. Bunun altında yatan sebebi, birçok erkek tahmin edecektir. Tabi, aynı yasak bayanlar için de geçerli.

  1. Arkadaş Görüşmelerinde Giyim Kuşam Yenilenmesi

Erkeklerin, evlilik sonrası baskı kurmayı en çok sevdiği konulardan biri de kıyafetlerdir. Giyilen etekler, askılar ve yüksekliği problem haline gelen topuklu ayakkabılar, müdahaleye neden olan ana konulardır. Beyler her ne kadar bayanlara daha kapalı kıyafetler için baskı yapsa da bayanların, erkeklerin kıyafetleri üzerine düzen getirdikleri de bir gerçektir.

  1. Karşı Cinsle Görüşmelerde Sınırlamalar

Çiftler, evlilik öncesinde arkadaş ortamlarını oluşturmuşlarsa sorun olmayabilir. Ancak farklı ortamlardan evliliğe geçiş yapan bireyler, bu konuda sıkıntı çekmektedir. Bu baskı, genellikle erkekler tarafından yapılmakla birlikte; bayanlar da kıskançlıktan doğan sınırlamalar getirmektedir.

  1. Sohbete Ayırdığınız Vakitler Artık Daha mı Az?

Arkadaşlarınızla bolca, keyfinize göre geçirdiğiniz zaman dilimleri artık biraz eskide kalmış olmalı. Sıkça görüşmeler, sabahtan akşama kadar gezmeler ve tabi pijama partileri birkaç saate indi. Tüm bunların temel nedeni evde bekleyen bir eş ve sorumluluklar. Yemek yapmanız gerekirken arkadaşınızla saatlerce kahve keyfi yaptığınızda, bunun neticesi biraz ağır olabilir. Buna bulunabilecek tek çare, ortak arkadaşların sayısını arttırmak olacaktır.

  1. Alışverişler, Biraz Değişikliğe Tâbi

Bekâr olduğunuz dönemlerde, arkadaşlarınızla yaptığınız alışveriş günleri biraz değişikliğe uğrayabilir. Eskiden kozmetik alışverişi yaparken bir de marul ve maydanoz almanız gerekebilir. Marketlere abur cubur için uğrayan erkeklerin biraz da ekmek reyonlarına uğramaları gerekir. Gerçek dostunuz olan bekâr arkadaşlarınız, bu tabloya dayanabilirken; kimileri de ev alışverişi bitmeden, sizi oracıkta bırakıverir.

  1. Bayanların Araba Şansı

Evlenmeden önce birçok erkeğin aracı vardır ya da evlendikten hemen sonra alınır. Bu orana nazaran, evlenmeden önce ya da evlendikten sonra arabası olan bayan sayısı oldukça az. Peki, bu durum araba ile takılmalarına engel mi? Asla. Evlilik sonrasında her buluşmaya ya araba ile kendileri giderler ya da kendilerini bıraktırır, aldırırlar. Artık arkadaşlarınızla uzak diye gidemediğiniz her yere gidebilir üstelik kendinize gönüllü şoför de bulabilirsiniz.

  1. Düğünlere Arkadaşlarla Gitme Yasağı

Evliliğin hemen arkasından arkadaş grubunuzda, sizi takip edenler olacaktır. Buna bağlı olarak hayalini kurduğunuz bu düğüne, arkadaşlarla değil eşinizle gitmeniz gerekebilir. Bu yasak; alımlı, çekici ve güzel olmanızın doğal sonucudur. Giyecekleriniz de dâhil olmak üzere düğünde her şey kontrol altında olmalı ama değil mi?

  1. Yedikleriniz ve İçtikleriniz

Bekâr bir erkek, arkadaş ortamında dilediğini sipariş edip yiyebilir. Evli olan beyefendinin tam da o esnada telefonu çalar ve evde yemek yemesi gerektiği, tok gelmemesi söylenir. Bu gibi trajediler, evlendikten sonra hemen her erkeğin başına gelecektir. Çünkü birincisi evin hanımı yemek yapmıştır ve o kadar uğraştığı için o yenilmelidir. İkincisi de o hanımefendi kendi dışarıda değilse sevgili eşi de dışarıda yemeyecektir. Bir süre sonra bu konu aşılacaktır beyler, panikleyecek bir durum yok.

  1. Evde Ağırlanabilecek Kadro

 

Evde misafir ağırlanacağı zaman, davet edilenler listesi eşinizin elinden birkaç kere geçmelidir. Özellikle en yakın arkadaşınız, bekâr ve biraz da kalabalık bir çevreye sahipse o isim, o listeden eşiniz tarafından çıkarılabilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir