Ana Sayfa » Davetiyeciden » Evlilik Sonrası Eşinizin Ailesi ile Sorun Yaşamamak İçin Dikkat Etmeniz Gereken 10 Şey

Evlilik Sonrası Eşinizin Ailesi ile Sorun Yaşamamak İçin Dikkat Etmeniz Gereken 10 Şey

Daha ilk tanışmada sevilmeyen kayınvalideler, evlilikle beraber devamlı beğenilmeyen gelinler, ne yapsa asla mutlu edemeyen damatlar üçlemesine hoş geldiniz. Bu hengâmeye hiç gerek kalmadan, sorunsuz bir evliliğiniz olsun ister misiniz?

  1. Ne Olursa Olsun Karşınızdakinin Yaşça Büyüğünüz Olduğunu Unutmayın

 

Evlenirken de evlendikten sonra da eşinizin ailesine ısınmakta sorun yaşayabilirsiniz. Onları sevememiş olmanız, kimsenin suçu değil. Bazen ne yaparsanız yapın enerjiniz tutmaz. Peki, sevemediniz diye gergin mi olmalısınız? Hayır.  Ne hissederseniz hissedin, karşınızdaki kişi sizden yaşça büyük, ayrıca eşinizin annesi ya da babası. Gidip birkaç saat gördükten sonra yüzlerindeki tebessüm, eşinizi mutlu etmeye yetecektir.

  1. Sevmemek Ayıp Değil Ancak Denememek Büyük Ayıp

Eşinizi ne kadar çok seviyorsanız ailesini de o kadar sevmek zorundasınız baskısı, anlamsız bir baskıdır. Ancak henüz yeni evliyseniz ve daha çok iyi tanımamışsanız, ön yargılı olmamalısınız. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Ancak sevmeyi denemek, göreviniz. Herkes birkaç şansı hak eder. Art niyetli olunduğunu düşünmeden tüm iyi yüreğinizle semeye çalışın, olumlu sonuç alacaksınız.

  1. Gözden Irak Olanlardan Olmayın

Eşinizin ailesiyle yakın olabilmeniz için onlarla iyi anlaşabilmeniz için öncelikle onları görmelisiniz. Birini bir kere görmekle tanıyamaz, sevemezsiniz. Nasıl ki kendi ailenizle yıllarınızı geçirdiniz, eşinizin ailesiyle de belli bir süre geçirmelisiniz. Sonra zaten kolaylıkla seveceksiniz.

  1. Sevdiğiniz Ortak Noktaları Keşfedin

Herkesin karakteri birbirinden farklı. Sizin sevdiğiniz birçok şey, belki eşinizin annesi babası kardeşi tarafından da çok seviliyor. Öncelikle onlarla sohbet etmelisiniz ki en sevdikleri şeyleri yakalayabilesiniz. Sonrasında kayınvalideniz sarma sarmayı seviyorsa iletişiminizi güçlendirmek için sarma teklifiyle gidebilirsiniz. Kayınpederinize, gün içinde işi ile ilgili merak ettiğinizi gösteren sorular yöneltebilirsiniz. Bu durum, onların da dikkatini çekecek ilişkinizi daha samimi bir hale taşıyacaktır.

  1. Yalnızca İkisini Alarak Yemeğe Gidin

Gelinin, eşinin ailesi ile güçlü bir iletişim kurabilmesinin tek yolu erkek değildir. Siz eşiniz olmadan da iki kişiyle konuşabilecek yetenektesiniz. Elçiye ya da bir çevirmene gerek olmadığına göre yalnızca kayınvalideniz ve kayınpederinizi alarak güzel bir yemeğe gidebilirsiniz. Üçünüzün, dışarda küçük bir yemek için bile bir araya gelmesi hem eşinizi mutlu edecek hem de sizi rahatlatacaktır.

  1. Yatılı Misafir Olmak Çok Başkadır

Eşinizin ailesinin evine, sabah gidip akşam dönüyorsanız onları yalnızca bir kısmıyla tanırsınız. Birini gerçekten sevip onunla anlaşmak istediğinizde evinizde ya da onun evinde yatılı misafirliği denemelisiniz. Gece edilen sohbet, sizin daha çok ortak noktanız olduğunu gösterecek.

  1. Özel Günlerinizi Ortak Edin

Belki eşinizin annesi ve babası, yaş olarak sizinle aynı grupta değil. Ancak doğum günü, yılbaşı gibi özel günlerde onları da davet ederseniz size ayak uydurduklarını, sizinle birlikte hoş vakit geçirdikleriniz görürsünüz. Yapacağınız en büyük hata, kendi ailenizi her şeye dâhil edip onları ayırmak olacaktır. Bu durum, aranızda uçurumlar açar.

  1. Hediyelerini Saklayın

Her aile farklıdır. Değer verdikleri, anlam yükledikleri her şey farklılık taşır. Buna binaen eşinizin ailesinin size göndermiş olduğu bir patik, sizin için pek değer taşımayabilir ancak saklayıp o geldiğinde çıkarıp giyerseniz gönlünü fethedersiniz.

  1. Hizmetini Siz Edin

Misafir olarak gittiğinizde örf adetlerinize uygun olduğu şekilde, ev sahipliğini üstlenip hizmeti siz edin. Su getirip, çay taşımakla elleriniz kopmaz ama gönüllerde taht kurarsınız. Hem daha çok sevilir hem de artı puan toplarsınız kötü mü?

  1. Ne Kadar Değer Verdiğinizi Dillendirin

Eşiniz size iki gün arka arkaya seni seviyorum demediğinde neler hissediyorsunuz? Duygularını dile getirmemesinden şikâyet ediyorsunuz. Ama söylediğinde, içiniz huzur doluyor. Bunu karşılıklı yaptığınızda ise eviniz samimi bir yuva oluyor. Eşinizin ailesine de verdiğiniz değeri anlatmalısınız. Yeri geldikçe ne kadar kıymetli olduklarını söylemelisiniz. Nitekim bir süre sonra aynılarını duyacağınıza emin olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir