Ana Sayfa » Davetiyeciden » Evlilik Hazırlıkları Esnasında Evlilikten Vazgeçmeye Ramak Kalan 10 Zorlu An

Evlilik Hazırlıkları Esnasında Evlilikten Vazgeçmeye Ramak Kalan 10 Zorlu An

Evlilik Hazırlıkları Esnasında Evlilikten Vazgeçmeye Ramak Kalan 10 Zorlu An

Evlilik hazırlıkları, çiftlerin en zor geçirdiği dönemlerden bir tanesi. Tanışmaydı, nişandı, kınaydı derken düğüne başarıyla varabilenleri düğün akşamında ve gecesinde dahi çeşitli zor anlar bekliyor olacaktır. Bu dönemi en iyi şekilde atlatmak için sabırlı olmakta yarar ama bazı durumlar var ki ayrılma noktasındaki ramağı ne yazık ki geçiriyor.

  1. Aile Tanışmasında Siyaset Kavgası

Birbirinizin aileleriyle tanıştınız ve muhtemelen sorunlar oldu ama çok önemsenmedi. Ancak aileler birbiriyle tanışacağı zaman asıl o zaman paçalar tutuşacaktır. O gün geldi ve tanışmaya gelindi diyelim ve her şey çok da yolunda gidiyor. Konu nasıl olduysa siyasete geldi. İşte o noktada döndürebiliyorsanız döndürün. Aksi halde müstakbel eşinizi ve ailenizi bir anda sizin evi terk ederken bulabilirsiniz.

  1. Nişan Elbisesi Almak Bu Kadar Zor Olmamalı

 

Bir güzel hazırlandınız çıktınız nişan alışverişine. Size bir tüyo bu alışverişe, arada dengeyi sağlayacak, söylenemeyenleri dile getirecek damat olmadan kesinlikle gitmeyin. Müstakbel kayınvalide sizin beğendiğinizi beğenmiyor; siz de onun beğendiğini istemiyorsunuz. E ne olacak peki? Damat çözüm buldu buldu yoksa gelin adayı orayı terk edip gidebilir.

  1. Ah! O Kayınvalidenin Ağzından Çıkan Potlar

Daha önce sevgiliniz hiç bahsetmemiş miydi eski kız arkadaşını da ailesiyle tanışmaya getirdiğinden? Kayınvalideniz bilerek isteyerek ya da biraz imkânsız olsa da tamamen bilmeden ağzından baklayı çıkarıvermiş olabilir. Öyle bir durumda şimdilik sevdiğiniz adama iyi bir bakış atın ve hesaplaşmayı yalnız kaldığınız bir ana bırakın.

  1. Geçmişten Çıkagelen Eski Bir Arkadaş

Sevgilinizin de sizin de hayatınızda mutlaka daha önce birileri olmuştur. Kimileri geçmişi detaylıca bilmek isterken kimileri konuşmak istemez. Ancak evliliğin haberini almış geçmişteki arkadaş bir anda ortaya çıkmış, sevgilinize kafayı takmışsa konuşmanın vakti gelmiş demektir. Bu noktada sevgiliniz pek suçlu sayılamayacağından; ani bir sinirle hareket edip ayrılmak çözüm değil.

  1. Düğün Alışverişinde Şok: Bakiye Yetersiz

O kadar hazırlandınız, anneyi, kardeşi dostu ayarladınız ve alışverişe çıktınız. Belki de o gün hayalinizdeki gelinliği bulacaksınız ve deli gibi almak isteyeceksiniz. Mağazada her şey güzel gitti beğendiklerinizi alacaksınız ve kasaya doğru yöneldiniz. Damadın kredi kartından ödeme alınamıyor mu? E adam, size; siz arkadaşa, anneye, kardeşe rezil olduğunuzla kaldınız bu durumda.

  1. Kına Gecesi Yapmak veya Yapmamak

Evet, kına gecesi yapmak veya yapmamak bütün mesela kısaca bu. Son dönemde bayanlar bu tür eski gelenekleri uygulamaktan yana değil. Ancak hem kendi aileniz hem damadın ailesi tutturdu kına gecesi yapılacak diye. Ya damat sizi ikna edecek ya siz onu ikna edecekseniz. Artık ikna ederken ne tür taktikler kullanırsınız size kalmış.

  1. Bekârlığa Veda Partisi’nin Düğün İptal Ettirme Gücü

Erkekler arasında bekârlığa veda partisi son dönemde çok popüler ama kızlar da artık sık sık böyle eğlenceler düzenleyebiliyor. Bu partilerin içeriği çoğu zaman arkadaşlar tarafından belirleniyor. Partide dansözdür, samimi danslardır bir anda kendinizi bunların içinde bulabilirsiniz. Ertesi gün sevgilinize nasıl açıklama yapacağınızı şimdiden düşünmeye başlayın.

  1. Arkadaşlarla Son Kez Tatil

Sevgiliniz iş gezisine çıkacağını söyledi ve gitti bir de baktınız ki kendisi arkadaşlarıyla eğlencenin dibine vuruyor. Yalan söylediğine mi üzülseniz yoksa o tatilde neler neler olduğuna mı? Artık hangisine öncelik verip daha çok üzülürsünüz orası size kalmış tabi.

  1. Çeyiz Eşyalarının İçinden Çıkan Sürprizler

Çiftler yeni evlerine taşınacakken eski odalarında yer alan özel eşyalarından bir kısmını da yanında götürürler. İşte evlilik öncesinde üzerinde ne çok konuşulan konulardan bir tanesi: Bunun sende hala ne işi var? Eski sevgiliye dair hatırları çeyizle birlikte yeni eve taşımamak için önceden bir temizlik yapmakta yarar var.

  1. Yeni Alışkanlıklara Uyum Sağlama

Evlilik yaşına gelene kadar alışmış olduğunuz belli bir düzen bulunur. Ancak evlilik kendi alışkanlıklarınıza nokta koyarak eşinizle beraber yeni alışkanlıklar edinmek anlamına gelir. Her ne kadar ilk etapta bu düşünce korkutucu olsa da şanslısınız ki yanınızda sevdiğiniz ve başınızı omzuna yaslayabileceğiniz bir insan olacak.

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir