Ana Sayfa » Davetiyeciden » Eşinizi Artık Bir Aile Olduğunuza Alıştırmak İçin Dikkat Etmeniz Gereken 9 Hareket

Eşinizi Artık Bir Aile Olduğunuza Alıştırmak İçin Dikkat Etmeniz Gereken 9 Hareket

Eşinizi Artık Bir Aile Olduğunuza Alıştırmak İçin Dikkat Etmeniz Gereken 9 Hareket

Evlilik ile birlikte çiftlerin hayatlarında yepyeni bir sayfa açılır. Bu yeni sayfaya adapte olabilmek adına, birbirilerini çok iyi tanımaları gerekir. Özellikle erkeklerin özgür yaşam koşullarını bırakıp, evliliği kafes olarak düşünmemeleri için bayanlara büyük bir görev düşüyor. Şimdi eşinizi minik bir aile olduğunuza inandırma vakti.

 

1. Emek Sarf Edin ki Sonucunu Alabilesiniz


Mutlu bir aile olmanın temelinde, sizlerin mutluluğu yatar. Kimse sabah gözlerini açtığında bir sürü dert içinde mutluluk gözyaşlarına boğulmaz. Kafanız sıkıntılarınızla doluysa aşmalısınız. Kendinizi mutlu edemedikçe eşinizi asla mutlu edemezsiniz. Bu nedenle özellikle kendinize ayırdığınız vakitleri sıklaştırarak hobilerinizi arttın. Evliliğinizle ilgili motivasyonunuzu arttırmaya kendinizden başlamalısınız.

2. Zorlamayın, Her Şey Zamanla Oturacaktır

Özellikle aile konusunda takıntınız olmamasına özen göstermelisiniz. Unutmayın; devamlı aynı konudan bahsederseniz, zorlayıcılığınız itici bir hal alacaktır. Kendinizi eşinizin yerine koymalısınız. Erkekler, aile olma bilincine bayanlara göre daha geç kavuşurlar. Bayanların küçüklüklerinden bu yana evcilik oyunlarıyla büyümesi, evliliğe çabuk adapte olabilmelerine yardımcıdır.

3. Sınırlarınızı Bilin


Gün içerisinde çalışan çiftler, akşam eve geldiklerinde yorgunlukla birlikte tahammüllerinin azaldığını da hissedecekler. Bu konuda birbirinize zaman tanımalısınız. Çünkü sinirli, uykusuz ve yorgun olduğunuzda gözünüzün hiçbir şey görmemesi normaldir. En ufak şeyler sorun olabilir, tartışmalar büyüyebilir. Bu nedenle çalışan bir bayansanız eşinizle birlikte eve geldiğinizde ikiniz de birbirinizi anlarsınız. Çalışmayan bir bayansanız eve gelen eşe biraz süre tanımalısınız. Belki kısa bir şekerleme, kendini toplayıp dinlenmiş olarak size dönmesine yardımcı olacaktır. İşten geldiğinde devamlı beklenti içinde olan bir kadına ya da erkeğe kimse tahammül edemez. Kimse eşinin evden kaçmasını istemez değil mi?

4. Akşam Yemeklerinin Birlikte Yenmesini Kural Haline Getirin

Birçok araştırma, evliliklerin birlikte yenen akşam yemeği sırasında enerji topladığını gösterir. Olabildiğince uzattığınız yemek saatleri; sohbetinizi koyulaştıracak, gününüzün değerlendirimini yapmanızı sağlayacaktır. Bunu bir kural haline getirdiğinizde eşiniz aile kavramına saygı duyacak, sizi bir bütün olarak kabul edecektir. Ayrı yenen akşam yemekleri ilerde çocuklarınız olduğunda daha da dağınık bir hal alır. Kısa süre sonra konuşamaz durumda olduğunuzu anlarsınız.

5. İlla Boğazda Yemek Olmak Zorunda Değil, Park da Dışarısı Sayılır


Dışarıya çıkmak denildiğinde; şık restoranlarda yenilen yemek ya da pahalı harcamaların yapıldığı alışverişler akla gelmemeli. Beraber kısa bir yürüyüş yapmanız bile iyi hissetmenizi sağlayacak. Onunla her şeye ayak uydurabildiğinizi gördüğünde, eşiniz gittiği her yere sizi de götürecek. Gerçek bir aile olmak; birliktelik anlamı taşıyorsa birlikte olmak önemli, nerede olduğunuz değil.

6. Hiçbir Ânını Kaçırmayın

Evliliğiniz, her zaman tozpembe olmayacak. Gün gelecek boyunuzu aşan sorunlar kapınıza dayanacak. O gün de onun yanında olmayı başarabilirseniz gerçekten aile olmuşsunuz demektir. Borç ya da hastalık gibi sınır zorlayan problemlerinde bile onunla birlikte olmalısınız ki kendini size ait hissetsin.

7. Hizmet Etmekten Çekinmeyin


Gurur meselesine dönüşen hizmet konusunun, ailenizin başına büyük dert olmasına izin vermeyin. Ayağına su istedi, hep yemek bekliyor, ev temizliği bana kaldı gibi ifadelerle kendinizi doldurmayın. Hele ki dile asla getirmeyin. Siz bunu dile getirirseniz aynısını eşiniz de düşünür. İş paylaşımında fedakâr olmak sizi onun gözünde yalnızca değerli kılacak.

8. Birbirinizin Aile Yaşantısına Saygı Duyun


Eşlerin en sık yaptığı hatalardan biri de eşlerden birisinin ailesini reddetmektir. Düğünden önce veya kısa bir süre sonra eşinizin ailesi ile çatışmalara başlarsanız eşiniz bunun altında kalmayacaktır. Kimin tarafını seçtiğinin bir önemi olmaksızın eşiniz sizden de kendi ailesinden de soğur. Buna engel olmak adına gitmek istediğinde ona eşlik eder, ailesiyle kaliteli vakit geçirirseniz sizde o ailede yerinizi alırsınız.

9. Birlikte Uyumaktan Asla Vazgeçmeyin

Eşinize ne kadar kızgın olursanız olun, aynı yatakta uyumaktan vazgeçmeyin. Aranıza mesafe yerleşmesini izlerseniz sonrası buz gibi gelecektir. Sorunlarınız olsa dahi aynı yatakta uyuduğunuzda kalbiniz ısınır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir