Ana Sayfa » Davetiyeciden » Balayı İçin Yer Seçimi Nasıl Yapılmalı ?

Balayı İçin Yer Seçimi Nasıl Yapılmalı ?

Balayı İçin Yer Seçimi Nasıl Yapılmalı ?

Balayı, çiftlerin uzunca bir süre düğün telaşı ile mücadelelerinin ödülüdür. Bu süreç o kadar yorucu geçecek ki balayınız hayatınızın en güzel tatili olmalı. Tercih ettiğiniz tatil modeli mevsime, gideceğiniz yere, en önemlisi de hayallerinize hitap etmeli. Balayınızı en güzel nerede mi geçirebilirsiniz?

Turlarla Gezintiye Ne Dersiniz?
Elbette balayı denildiğinde akla ilk gelen yeni evli çiftin birbirilerine vakit ayırmasıdır. Ancak bu zaman dilimini gezerek, tek bir yerde sabit kalmayarak değerlendirmek isterseniz tur seçeneği oldukça faydalı olacaktır. Hem maliyeti son derece uygun hem de farklı farklı yerlerde birçok anı biriktirme fırsatı bulacaksınız. Tur tatillerinin en güzel yanı kısa süre içinde farklı seçenekleri bir arada bulabilmek. Hem ülke içinde hem de yurt dışında seyahat edilebilir. Sonuçta kim kısa bir Karadeniz ya da Avrupa turuna hayır der ki?

Safari Sizin İçin Çok mu Korkutucu?
Yurt dışına çıkmak için herhangi bir engeliniz yoksa, maddi anlamda sıkıntınız bulunmuyorsa kendiniz için yaratacağınız en güzel balayı safari ile olur. Çöl safarisi, özellikle geceleri yıldızların altında dünyada yalnızca ikiniz kalmışçasına mükemmel hissettirecek. O yanınızda olduğu sürece korkulacak hiçbir şey olmadığını da anlamanıza yardım edecek.

Yeşil ve Huzur Size Güzel Bir Başlangıç Yaşatır
Balayı çiftleri, o kadar zorlu bir zaman diliminden sıyrılacaklar ki kendilerini yenilemeye ihtiyaç duyacaklar. Bunun için teklif edilebilecek en ideal tatil, doğa tatilidir. Yeşilin her tonuna hâkim, huzurlu, bolca dinlenilecek balayı oldukça cazip gelebilir. Eğer hayata yeniden başlamak için ideal bir yer arıyorsanız bu balayı, size mükemmel bir başlangıç yaşatacak.

Deniz, Kum, Güneş ve En Güzeli Artık Aileniz
Balayı tatillerinin büyük çoğunluğu deniz kenarlarında geçirilmekte. En gözde tatil mekânları Akdeniz bölgeleri ya da daha sıcak ülkeler olarak tercih edilmekte. Birçok kişi için rahatlamak demek; sıcacık kumalarda uzanmak, buz gibi denizde dinlenmek demektir. Bu mutluluğu, eşiyle birlikte yaşamayı kim reddeder ki?

Çadır Kampa Belki Bir Daha Cesaretiniz Olmaz
Deniz kenarı, kayak merkezi ve benzeri sıradan balayı tercihi yerine size macera yaşatacak en güzel balayı seçeneği kamptır. Birlikte size ait minik bir çadırla gezip dolaşmak istediğiniz birkaç küçük kasabayı, şehri arkanızda bırakabilirsiniz. Paylaşacak birkaç küçük eşyadan başka tüm zamanın size ait olduğu bir balayı hem kalbinize hem de aşkınıza çok iyi gelecek.  

Tarik Kokan Balayı Herkesin İçini Isıtacaktır
Balayı denildiğinde klişeleşmiş tatil çemberinden kaçmaya çalışın. En farklı olan tatili, sizin için en özel olan kişiyle yapın. Hem romantik hem de tarih kokan yurt içi ya da yurt dışı birçok şehir sizi bekliyor. Gezdiğiniz yerleri, hiç bozulmamış otantikliği ile içinize çekin evinize öyle dönün. Uzunca bir süre aklınızdan çıkmayacak bir balayınız olacak.

Göl Evleri Sizi Huzura Davet Ediyor
Birçok şehirle birlikte yurt dışı seçeneği olan tatillerden biri de göl evleridir. Yalnız, sessiz, huzur ve sıcacık sevgi dolu balayı için mükemmel bir seçenek olabilir. Göl evlerinin en büyük avantajı maliyetidir. Birçok tatil beldesinde, iki günde harcayacağınız parayı göl kenarında bir haftada ancak bitirebilirsiniz. Nitekim baş başa geçirilmiş iki gündense bir hafta paha biçilemezdir. Birbirinize vakit ayırma konusunda da avantaja sahip olan bu balayı seçeneği, aklınızın bir ucunda bulunsun.

Sizi Denizin Ortasında Yalnız mı Bıraksalar?
Madem pek çok seçenek arasından siz kendinize uygun bir balayı bulamadınız. E o zaman sizi, denizin ortasına bıraksınlar. Bir yat bir de aşkınız ile birkaç günde balayından dönen en mutlu çift olursunuz. Çünkü sıradanlığı kırıp, aşkı yaşatmak büyük cesaret ister. Sizde o aşkı yaşayacak güç varsa en orijinal balayını da hak ettiniz demektir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir