Ana Sayfa » Davetiyeciden » Aşkınızı Herkese İlan Edeceğiniz Davetiyelerin Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken 10 Özellik

Aşkınızı Herkese İlan Edeceğiniz Davetiyelerin Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken 10 Özellik

Aşkınızı Herkese İlan Edeceğiniz Davetiyelerin Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken 10 Özellik

Davetiye her şeyden önce tüm özellikleriyle sizden izler taşıyan bir ilândır. Kâğıdının yapısı, üzerindeki deseni, sayısı ve elbette içeriği ile bin bir çeşit model vardır. Farklı fiyat aralıklarında satılan bu muhteşem ürünü alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Kim hayatının en güzel günü için mükemmel bir davetiyeyi hak etmez ki!

  1. En Havalı Davetiye Sizin Olsun

Hayatı boyunca bu günü beklemiş olan çiftler, düğünlerinin her ayrıntısına özenirler. Bu ayrıntılardan biri de davetiyelerdir. Ve en iyisi için biraz yorulmaya değer diyerek her örneğe tek tek bakmak gerekir. Düğününüz hakkında ilk izlenimi veren bu muhteşem tasarımlar olduğu için seçerken; düğün konseptine uygun, tasarımı farklılık taşıyan ve tabi aylarca konuşulan bir davetiyeniz olmalı.

 

  1. Düğün ve Davetiye Bütündür

Davetiye tasarımını beğenirken düğününüzün bilgilerini barındırması gerektiğini unutmamalısınız. Salon düğünleri için ayrı davetiye, sokak düğünleri için ayrı davetiye düşünülebilir. Eğer sahil düğünü  tercih edecekseniz. Daha sade, mavi, sarı tonlarında bir davetiye modellerinden seçim yapılabilir. Kır düğünü yapacaksanız yeşillikler ya da çiçeklerle örülü davetiye seçenekleri tercih edilebilir.

  1. Sayıyı Belirlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Herkes düğününe çok kişi katılsın ister ancak davetiyelerinizi bastırmadan önce çıkacak sayıda tutarlı davranmakta yarar var. Özellikle gelecek kişi listesini, kesin gelecekler ve ihtimaller üzerine hazırlarsanız sonradan oluşacak sürprizlere karşı hazırlıklı olursunuz.

  1. Davetiye Fiyatları

Gelecek ve ihtimalliler grubu birlikte kaç kişi yapıyorsa ondan bir miktar adet fazla bastırmak daha iyi olacaktır. Çünkü muhakkak yazmayı unuttuğunuz isimler çıkar. Her bütçeye uygun davetiye çeşidi bulunmaktadır.  1000 den fazla davetiye çeşidini barındıran davetiyeciden.com sitesi üzerinden seçim yapabilir. Davetiyeniz kargo ile kapınıza kadar getirtebilirsiniz.

  1. Davetiyede Yer Alması Gereken Bilgiler

Davetiye, düğünün haberini vermek için bastırılır. Bu nedenle düğün yerinizin tüm detaylarına yer verilmelidir. Özellikle açık adres ve telefonların olması uzaktan gelen ya da düğün yerini bilmeyenler için kurtarıcı olacaktır. Bunun dışında davetiye geleneğine uyarak birkaç güzel mısraya yer verebilir, ailenizin adını ve soyadını belirtebilirsiniz. Taraflardan herhangi birini unutma gibi bir gaflete düşmemeniz özellikle önemlidir. Davetiyenin başında ya da kapak kısmında eşinizin ve kendinizin adı muhakkak olacaktır. Bunlarla beraber düğününüz için belirtmek istediğiniz ufak notlar olursa en alta ekleyebilirsiniz. Not bölümü genellikle minik davetliler için ayrılır.

  1. Davetiyeniz Doğru Zamanda Doğru Yerde Olmalı

Davetiyeleri, kendiniz fırsat bulursanız kapı kapı gezerek dağıtmalısınız. Bu aşamada evin küçükleri, size seve seve yardımcı olacaktır. Uzak yerler için kargolama gibi bir durum söz konusu olacaksa erken davranmanızda yarar var. Davetiyenin gideceği yere erken ulaşması bir sorun olmaz ancak geç ulaşırsa iş işten geçmiş olacaktır. Bu nedenle kargo günlerini, yola çıkış saatlerini göz önünde bulundurarak adım atmak gerekir.

  1. Düğün ve Nikâh Kargaşası

Düğününüz ayrı gün nikâhınız ayrı gün yapılacaksa bu duruma önceden müdahale etmelisiniz. Çünkü gelen davetlilerden bunu sıkça duyarsınız. Yanlış zamanda yanlış yerde olmamaları için ya nikâha mini kartlar dağıtmalı ya da düğün davetiyesine not düşmelisiniz. Her iki seçenek de kargaşayı önleyecektir.

  1. Davetiye Sözü Önemli

Davetiyenizde tercih edeceğiniz bir iki mısra baştan savma olmamalı. Özellikle sizi yansıtan, sizden izler taşıyan birkaç cümle çok daha samimi görünecektir. Hem esprili hem de romantik bir dil kullanmakta yarar var. Bu daha etkileyici kılacaktır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir